هماتولوژی
2020-01-31
نمونه‌برداری
2020-02-01

پاتولوژی

 

 

پاتولوژی به معنای آسیب شناسی و مطالعه نمودن بیماری‌ها است. پاتولوژی مانند پلی بین علم روز دنیا و طب پزشکی می‌باشد که پایه هر جنبه‌ای از مراقبت نمودن بیمار، آزمایش‌های تشخیصی و توصیه‌های درمانی با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته ژنتیک و پیشگیری از بیماری‌ها خواهد بود. درواقع پاتولوژی با پزشکان، دانشمندان، پرستاران و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در بیمارستان‌ها و جراحان برای تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها مشارکت و همکاری دارد.

آزمایشگاه مدیکا توانایی جوابدهی آزمایشات پاتولوژی و پاپ اسمیر رادر عرض ۷۲ ساعت فراهم نموده است

پیشگیری، تشخیص و درمان در پاتولوژی

پاتولوژی به مورد بررسی قرار دادن یک بافت یا اندام و یا مایعات موجود در بدن بیمار به منظور تشخیص دادن بیماری اطلاق داده خواهد شد. البته باید در نظر داشت که گاهی اوقات بدین منظور پس از مرگ، بدن فرد ممکن است کالبد شکافی شود. با بهره‌مندی از این علم هم چنین می‌توان علت بروز یک بیماری و نوع و میزان آن را نیز به طور پیشرفته و دقیق مورد مطالعه قرار داد. این بررسی می‌تواند یک محدوده خاص شامل اینکه بافت یا سلول‌ها چگونه آسیب دیده‌اند، نکروز، تورم، سطح بهبودی و نئوپلازی باشد. متخصصین پاتولوژی در بررسی بیماری‌ها به‌خصوص سرطان تخصص قابل توجهی دارند و خوشبختانه این نوع خطرناک از بیماری‌ها توسط این دسته تشخیص داده خواهند شد. آن‌ها نمونه‌های موجود را زیر میکروسکوپ موشکافی می‌کنند تا متوجه شوند که آیا سرطانی است یا خیر؟

بیش از ۱۹ ویژگی متفاوت در پاتولوژی

به این نکته دقت کنید که آسیب‌شناسان همه کار مشابهی ندارند. بیش از ۱۹ تخصص مختلف با برنامه‌های آموزشی و امتحانات مخصوص وجود دارد. هر یک از این تخصص‌ها تجدید نظر متفاوت و ترکیبی از کار آزمایشگاهی و بالینی را دارد. در این تخصص‌ها، چهار شاخه اصلی وجود دارد:

  • آسیب‌شناسی شیمیایی – مطالعه پایه بیوشیمیایی بیماری
  • هماتولوژی – مطالعه اختلالات خون
  • هیستوپاتولوژی – مطالعه بیماری در بافت انسان
  • میکروبیولوژی پزشکی – مطالعه عفونت

 

این واحد آماده ارائه خدمت و پذیرش (بیمه –آزاد) مراجعین سرپایی و بیماران بستری در کلیه ساعات شبانه روز می باشد. در این بخش آزمایش های روتین، تخصصی و فوق تخصصی با بهره گیری از مدرن ترین تکنولوژی های روز دنیا، در کنار مجرب ترین متخصصان پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی و کادر فنی با تجربه و با بخش های نمونه گیری ،خون شناسی، بیوشیمی، هورمون شناسی، تجزیه مایعات بدن و آنالیز ادرار، انگل شناسی، میکروب شناسی، پاتولوژی، بانک خون ، بیولوژی مولکولی و…. آماده پذیرش مراجعین محترم می باشد.

انجام تست های روتین و تخصصی به صورت اورژانس

جوابدهی به روز تست های فوق تخصصی بیولوژی مولکولی

انجام تست های غربالگری بارداری،PAP SMEAR ، HPV GENOTYPING

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *